Ben Maudling přichází do Savills z firmy Arcona Capital (dříve Palmer Capital Investments). Jako výkonný ředitel a člen představenstva zde byl zodpovědný především za investice a správu majetku firmy ve střední a východní Evropě (2012-2016). Během své kariéry vedl také středoevropské investice firmy INVESCO Real Estate. V roce 2000 prodal společnosti CBRE svoji realitní firmu Aston, kterou v Praze dříve založil.

“Poptávka po investicích ve střední a východní Evropě se zvyšuje. Rozšiřujeme naše týmy i služby tak, abychom našim mezinárodním klientům poskytli ten nejlepší servis,” říká Mark Ridley, výkonný ředitel Savills v Evropě. “Ben žije v Praze od roku 1992. Jeho znalosti českého prostředí a zároveň zkušenosti z dalších evropských zemí mu umožní vytvořit silný tým a zajistit tak naše úspěšné zastoupení v regionu.”

Ben Maudling, výkonný ředitel Savills pro Českou republiku a Slovensko, říká: “Oba trhy velmi rychle rostou a řadu obchodních příležitostí vnímám v celém regionu střední a východní Evropy.  Se značkou Savills za zády vidím příležitost rozjet tady další úspěšný byznys.”

Savills již úspěšně funguje v Polsku, kde má čtyři kanceláře a vice než 100 zaměstnanců. V pražské kanceláři Ben Maudling založí oddělení, která budou poskytovat služby v oblasti investování, pronájmu, oceňování, stavebního a projektového poradenství a správy nemovitostí. Český trh je, stejně jako polský, stále zajímavější pro domácí i zahraniční investory. V roce 2016 dosáhl objem investic v ČR rekordních 3,6 miliardy euro. Savills očekává, že i letošní objem investic bude velmi vysoký. Společnost krátce před koncem roku 2016 oficiálně otevřela také kancelář v Lucembursku a začala poskytovat služby zaměřené na průmyslové nemovitostí v Polsku a Nizozemí.

 

Související