Rainer Bogner (56) pracoval před převzetím své současné funkce ve společnosti ExxonMobil na různých pozicích. V roce 1986 nastoupil na své první místo v divizi maziv ve Vídni. V letech 1990–2017 pak působil v celé řadě evropských poboček společnosti ExxonMobil, jako například v Německu, Velké Británii a Belgii. Během své kariéry se zabýval prodejem a marketingem v oblasti velkoobchodu a maloobchodu, námořní a letecké dopravy a také segmentu zvláštních produktů ExxonMobil.

Díky svému odbornému vzdělání v oboru průmyslového inženýrství a dlouholetým zkušenostem na mnoha místech Evropy byl od února 2017 jmenován Lead Country Managerem ExxonMobil Czechia v Praze. Pražské centrum podnikových služeb ExxonMobil zaměstnává 1200 lidí a patří k předním českým zaměstnavatelům v oblasti sdílených služeb.

„Sdílené služby jsou především o lidech a jejich osobním rozvoji. Chci proto podpořit naše zaměstnance v dalším rozvoji, a také pomoci pražskému centru sdílených služeb ExxonMobil v náboru talentovaných lidí,“ uvedl Rainer Bogner ke svému jmenování.

Rainer Bogner je ženatý a má 3 děti. Ve volném čase se věnuje především rodině a sportu, zejména pak běhu a lyžování. Je vášnivý čtenář.

Související