Soňa Křítková působila také jako proděkanka pro rozvoj a PR Národohospodářské fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze nebo ve správní radě Nadace ČEZ. Od července do začátku prosince 2014 byla pověřena řízením Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD), poté co rezignoval generální ředitel Jan Kubiš.

„Paní Soňa Křítková se přihlásila do výběrového řízení na vedoucí oddělení marketingu a PR Ministerstva průmyslu a obchodu na základě inzerátu MPO," sdělil mluvčí resortu František Kotrba.

 

Roman Prorok byl bývalým ministrem průmyslu Janem Mládkem (ČSSD) odvolán v polovině února kvůli tomu, že neposkytl "dostatečnou mediální přípravu a podporu" před vystoupením na serveru Aktuálně.cz náměstkovi Lubomíru Bokšteflovi. Bokštefl v debatě se čtenáři webu uvedl, že pokud lidé chtějí stejně výhodné mobilní tarify jako v Polsku, mají jet do Polska.

Především kvůli postupu v otázce cen mobilních dat nakonec v úřadu skončil i Mládek, jehož odvolání navrhl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Mládek byl kritizován mimo jiné kvůli tomu, že jeho úřad do návrhu telekomunikačního zákona doplnil zákaz možnosti sjednávat si u operátorů individuální ceny tarifů. Právě Sobotka ode dneška ministerstvo průmyslu dočasně řídí. Nového ministra plánuje předseda vlády prezidentovi navrhnout po sjezdu sociální demokracie, který začne 10. března.

 

Související