Radim Pařík (37) je bývalým místopředsedou představenstva společnosti Kaufland Polska Markety. V maloobchodě působil 14 let. V průběhu posledních 8 letech vedl strategii expanze společnosti Kaufland v České a Slovenské republice, kde dohlížel na investice ve výši 700 milionů € (19mld. Kč). V posledních letech byl zodpovědný za růst a strategii rozvoje v Polsku (2,2 miliardy € - více než 61mld. Kč), 202 prodejen a 18.000 zaměstnanců. Má dlouholeté zkušenosti s prodejem, logistikou, expanzí, výstavbou, property managementem, technickým nákupem, restrukturalizacemi a rozvojem zaměstnanců.

"Příchodem Radima Paříka do Delta Capital získáváme špičkového manažera jedné z největších a nejziskovějších maloobchodních společností na Evropském trhu, světové dvojky“ uvádí Michael Broda, majitel Delta Capital a dodává „Za Radimem Paříkem stojí úspěšná, 14ti letá, kariéra v německých maloobchodních skupinách, jako jsou Tengelmann či Schwarz. Pan Pařík bude odpovědný za prorůstovou strategii celé skupiny ve více než 80 zemích světa kde působíme. Osobně se na spolupráci velmi těším.“

"Delta Capital patří dnes mezi nejvýznamnější investiční skupiny, protože vždy dokázala dát minulosti budoucnost prostřednictvím vize, nadšení a tvrdé práce. Stát v čele skupiny, která chce měnit, je skvělá příležitost spoluvytvářet budoucnost." uvádí Radim Pařík, nový CEO Delta Capital.

Je absolventem The Nottingham Trent University ve Velké Británii. Hovoří česky, německy, anglicky, polsky a znakovým jazykem.

Mezi jeho záliby patří karate, basketbal, squash, vaření a cestování.

Související