Karel Marčík (53 let) je absolventem inženýrského programu na Vysokém učení technickém v Brně a postgraduálního programu na Dominican University Chicago, kde dosáhl titulu MBA. Bohaté zkušenosti získal na pozicích logistického manažera ve společnostech působících v segmentech FMCG, automotive a Hi-Tech.

„Distribuční centrum v Boru u Tachova začala společnost DHL Supply Chain budovat pro nového zákazníka zhruba před dvěma roky. Mým úkolem je převzít velmi dobře nastartovaný projekt a pokračovat především v optimalizaci klíčových parametrů provozních procesů,“ říká Karel Marčík. „Abychom tento záměr splnili, musíme i nadále pokračovat v rozvoji a stabilizaci našeho týmu,“ doplňuje.

Karel Marčík je ženatý a má dvě děti. Mezi jeho hlavní záliby patří rodina, návštěvy historických památek a v neposlední řadě rekreační sporty.

Distribuční centrum se nachází v areálu CTParku Bor poblíž dálnice E50/D5 a rozkládá se na ploše zhruba 50 000 m2. Výstavba centra byla zahájena v lednu 2015, v částečném provozu je pak od srpna 2015. K rozšíření na současnou kapacitu došlo o rok později.

Související