Veronika Pařízková se chce z pozice šéfredaktorky soustředit především na kritické analýzy, mapování aktuální situace ve světě designu a jeho šance a možnosti v současném světě. V oblasti designu se pohybuje již od roku 2010.

Pět let pracovala jako PR manažerka a tisková mluvčí Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, v posledních dvou letech pak měla na starosti designovou sekci galerie Kvalitář. Pro tu připravila několik úspěšných výstav, například Koruna pro kambodžského krále nebo výstavu věnovanou moderním urnám Acheron.

Vystudovala Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze.

Radka Machalická po svém nástupu připravila nový vizuál portálu, který ztvárnilo Studio Anymade, navýšila čtenost a především se zaměřila na odpovědnost designu a sdílení know – how pro firmy a designéry.

Portál Czechdesign byl založený v roce 2003 jako platforma pro milovníky a fanoušky moderního designu. Od té doby vyrostl v silného hráče v oblasti současného designu, jehož návštěvnost se poslední rok pohybuje kolem 80 000 měsíčně.

Czechdesign se soustředí nejen na oborové články ze světa současného designu, ale také na kritický stav designu v českých firmách, kterým také nabízí možnosti řešení. Pomáhá organizovat soutěže, workshopy a semináře, a dostávat tak kvalitní designu mezi širokou veřejnost.

 

Související