Martin Houska je majitelem a jednatelem poradenské kanceláře Acredos. Od roku 2012 do roku 2014 působil jako ředitel daňového a právního oddělení PricewaterhouseCoopers Česká republika a v letech 2004–2012 jako senior manažer ve společnosti KPMG. Několik let také vedl sekci Mezinárodního zdanění a cla Komory daňových poradců.

Firmu Acredos založil v roce 1997, takže již 20 let pomáhá s daněmi a účetnictvím českým podnikatelům. Zaměřuje se zejména na pomoc společnostem českých vlastníků a podnikatelům, které začíná zajímat distribuce peněz zpět z podnikání. Prioritou je přitom ochránit majetek vlastníka a zajistit, aby i v případě nepředvídané události byla majetková újma co nejmenší.

„I v dalších letech máme v plánu růst, zejména prostřednictvím pokračujícího organického růstu našich základních služeb a zaměření na konzultační služby s vysokou hodnotou pro klienty. Proto také potřebujeme zázemí profesionálně fungující firmy,“ dodává Miroslav Jandečka.

Martin Houska vystudoval účetnictví a finanční řízení podniku na Vysoké škole ekonomické v Praze a Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy. Je certifikovaným daňovým poradcem, držitelem diplomu Asociace certifikovaných účetních (FCCA) a absolventem MBA programu UCLA Anderson School of Management.

 

Zuzana Prokopcová působila v letech 2014 až 2016 na pozici místopředsedkyně představenstva Českého Aeroholdingu, kde měla na starosti controlling, treasury, účetnictví a daně, interní audit a risk management. Zkušenosti z oblasti poradenských služeb získala díky dlouholetému působení ve společnosti PricewaterhouseCoopers v České republice, Kazachstánu a Rusku (2007–2014).

Je absolventkou Fakulty financí a účetnictví oboru účetnictví a finanční řízení podniku na Vysoké škole ekonomické v Praze a je členkou Asociace certifikovaných účetních (FCCA).

 

Související