Franck du Plessix (52) působí v Amundi Czech Republic od roku 2015, kdy nastoupil jako generální ředitel do IKS KB. V novém uspořádání skupiny Amundi Czech Republic pokračuje ve vedení jako generální ředitel a předseda představenstva a je zodpovědný za integraci obou společností.

Zkušenosti nabýval po celém světě. Od roku 1993 pracoval v Asii jako vedoucí pro měnové opce, do roku 2000 jako vedoucí oddělení treasury. Poté se vrátil do Francie, kde měl na starosti soukromé bankovnictví a strukturovaný produktový prodej a rozvoj partnerství. V roce 2012 se stal vedoucím mezinárodního prodeje, divize maloobchodní sítě. Od roku 2010 je členem asociace Ashoka Support Network v Ashoka France, která financuje a podporuje v rozvoji podnikatele se společenským přesahem.

Vystudoval univerzitu v Clermont-Ferrand ve Francii, kde získal titul Executive SG MBA Wealth Management, a na Kellogg Northwestern University v Chicagu mu byl udělen titul Executive MBA. Vystudoval obchodní školu NEOMA ve Francii se specializací na korporátní finance, bankovnictví a kapitálové trhy.

 

Roman Pospíšil (57) byl jmenován do pozice místopředsedy představenstva Amundi Czech Republic Asset Management, člena představenstva Amundi Czech Republic, investiční společnost a zároveň zástupce generálního ředitele. Roman Pospíšil odpovídá za prodej přes distribuční kanály UniCredit Bank, třetí strany a instituce, a to v České republice, na Slovensku a v Bulharsku.

Roman Pospíšil vedl od roku 2001 skupinu Pioneer Investments a patří k předním odborníkům v oblasti investování v České republice. Má rozsáhlé zkušenosti s expanzí a budováním aktivit Pioneer Investments na různých trzích. V předchozích letech řídil společnost IKS KB, a vedl trading Komerční banky.

Vystudoval obor matematika a fyzika na pedagogické fakultě v Českých Budějovicích a následně program MBA. Posléze absolvoval Graduate School of Banking Colorado v USA.

 

Pavel Hoffman (47) byl jmenován místopředsedou představenstva Amundi Czech Republic investiční společnost, místopředsedou představenstva, a Amundi Czech Republic Asset Management a zástupcem generálního ředitele, člen rady ředitelů Asociace pro kapitálový trh ČR (AKAT).

Pavel Hoffman je zodpovědný za prodej prostřednictvím skupiny Komerční banky, marketing, vývoj produktů, a realitní investice. Před nástupem do Amundi pracoval pro investiční společnosti a akciové makléře na pozicích analytika, manažera portfolia a vedoucího strategie a vývoje. Je členem rady ředitelů a výkonné komise AKAT.

Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze a získal makléřskou licenci. Má více než 20 let zkušeností z investičního managementu a je respektovaným odborníkem investičního sektoru v České republice.

 

Související