Jan Brávek bude mít v Jet Investment mimo fondů na starosti vztahy s českými i mezinárodními investory, především těmi institucionálními.

Před příchodem do týmu Jet Investment působil sedm let v rakouské Erste Group, kde se naposledy jako manažer klientských vztahů specializoval na projektové úvěrování. Podílel se na strukturování a schvalování transakcí v oblasti projektového financování, mezi které se řadily real estate projekty v infrastruktuře a v obnovitelných zdrojích v celém regionu CEE, v nově upisovaných a stávajících projektech měl na starosti portfolio s výší úvěrů přesahující 1 miliardu EUR. Dále se věnoval konsolidaci a následnému prodeji špatných aktiv, zejména úvěrů ve skupině Erste opět v rámci celého CEE regionu přesahující nominální hodnotu 500 milionů eur. 

Jan Brávek studoval na University of Applied Sciences ve Vídni a magisterský titul získal na Berlin School of Economics and Law.

Rád cestuje, hraje tenis, golf a věnuje se cyklistice a většině zimních sportů.

 

Jiří Kroc nastoupil do Jet Investment na pozici Director-Investment Projects. Věnovat se bude identifikaci a řízení investičních příležitostí fondu Jet 2, budování nových oborových platforem uvnitř fondu a jejich manažerskému vedení, stejně jako následným divestičním procesům.

Do Jet Investment přišel ze společnosti Deloitte, kde působil jako manažer oddělení Corporate finance. Má za sebou řadu úspěšných transakcí v českém i mezinárodním měřítku, včetně transakcí v hodnotě přes 300 milionů eur. V uplynulých letech řídil například prodej jedné z největších fotovoltaických elektráren v regionu, prodej několika významných strojírenských podniků nebo divestici skupiny aktiv klíčového hráče v energetice. Dále měl na starosti řadu projektů v oblasti akvizic, a to od přípravy komplexní akviziční strategie až po úspěšnou realizaci konkrétních nákupů. Mezi jeho klienty v oblasti akvizic patřily jak korporace, jako například ČEZ, EnBW nebo Unipetrol, tak řada private equity fondů a významných soukromých podnikatelů.

Jiří Kroc je absolventem pražské VŠE.

Ve volném čase rád cestuje a sportuje. Zajímá se o kulturu, společenské vědy a věnuje se také pro bono projektům.

Související