Alena Bořilová (40) je od 1. června novou HR ředitelkou Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS). Na pozici přichází z ČSOB, kde posledních 11 let působila na pozici Senior HR Business Partnera. „Přináší tak bohaté profesní zkušenosti s HR procesy, systémy odměňování, náborem zaměstnanců či s rozvojem kariéry a prací s talenty,“ uvedl k jejímu nástupu předseda představenstva ČMSS Tomáš Kořínek.

„Ráda bych se v nové pozici zaměřila především na rozvoj manažerů i talentů, kvalitní nábor
i transparentní systém hodnocení. Rozvoj v těchto oblastech přispěje k dalšímu posílení značky ČMSS a zároveň zvýší povědomí o firmě, která přitahuje schopné lidi a nabízí místo, kde vás baví pracovat,“
řekla při svém nástupu Alena Bořilová.

Nová HR ředitelka ČMSS je vdaná, má dvě malé děti. Práce se částečně prolíná s jejími koníčky – věnuje se psychologii, individuálnímu i týmovému koučování. Volný čas ráda tráví chozením po horách nebo jízdou na in-linech.

Dosavadní HR ředitel Petr Vykopal opouští ČMSS po téměř 20 letech, rozhodl se věnovat koučování a rozvoji mezilidských vztahů ve vlastním koučovacím ateliéru. „Rád bych Petrovi moc poděkoval za jeho zhruba dvacetiletou misi v ČMSS a přeji mu, aby svého rozhodnutí ani na okamžik nelitoval,“ dodal Tomáš Kořínek.

 

Související