Radek Donner (43) zasvětil svoji profesní kariéru výhradně automobilům a během 24 let své praxe získával bohaté odborné zkušenosti na mnoha pozicích spojených s managementem v oblasti automotive.

Svůj profesní život odstartoval po studiích se zaměřením na automobilové strojírenství, a to v roce 1994 ve společnosti Ford Roubíček. Zde pracoval v prodejních i servisních pozicích a dosáhl i vedoucí funkce v managementu celého dealerství v Kralupech nad Vltavou. Další pracovní etapou Radka Donnera bylo, v pozici výkonného ředitele, vedení nově otevřeného dealerství Renault AutoR v Mělníku. Zde získané manažerské zkušenosti následně využil ve společnosti Roubíček v Ústí nad Labem jako ředitel pro investice a rozvoj. Nejdelší část své dosavadní profesní kariéry však věnoval společnosti NH Car, kde nastoupil v roce 2001 a úvodních sedm let byl zodpovědný za prodeje vozů značky ŠKODA. Své odborné zkušenosti a celkovou orientaci v oblasti automotive následně využil u stejné společnosti v roli obchodního ředitele, odpovědného mimo jiné za aktivity šesti dealerství automobilových značek v portfoliu této společnosti.

„Zájem o auta mě provází už od dětství, a proto jsem se i během svých studií v Mladé Boleslavi orientoval na automobilní obor. Každá pracovní zkušenost během mé dosavadní praxe mě poté neustále posouvala v odbornosti dopředu. Proto jsem dnes skutečně nesmírně rád, že mohu to vše, co jsem za uplynulé profesní čtvrtstoletí získal, předat tak významné společnosti, jakou na trhu v České a Slovenské republice dealerská skupina Auto Palace bezesporu je,“ řekl Radek Donner při nástupu do své nové vedoucí funkce.

Mezi jeho mimopracovní zájmy patří cyklistika, cestování a samozřejmě rodina.

 

Související