Zakladatel a výkonný ředitel digitálního studia Greenlight Tomáš Bača, úspěšný český podnikatel s mezinárodním byznysovým profilem, výběrem nového mezinárodního týmu manažerů podtrhl orientaci firmy na globální trh.

“Chceme, aby naše aplikace usnadňovaly životy lidí a provoz firem po celém světě. Nedávno jsme úspěšně dokončili londýnskou kampaň pro první z našich produktů Loop.gl, ale to je jen první krůček. Máme nachystané další možná ještě zajímavější produkty. Čeká nás tedy ještě hodně práce, než se přiblížíme naší vizi a vytyčeným ambicím. Těším se však, že s takto hvězdným a motivovaným managementem začnou naše sny dostávat reálné kontury už velmi brzy,” doplňuje Bača.

Novým COO se stal Leif Møllebjerg, který má třicetiletou mezinárodní praxi na různých manažerských pozicích. V řadách dánské armády vedl odminovací mise na Balkáně, mezi lety 1997 a 2012 pak pracoval pro LEGO Group, pro kterou přetransformoval decentralizované fungování IT na propojenou globální infrastrukturu. V LEGO též odpovídal za agendu správy budov a objektů, což posléze využil v Bestseller Fashion Group, pro které zaštiťoval stavění a design poboček v Číně stejně jako implementaci interní platformy propojující operativu, zaměstnance a zákaznickou spokojenost a podporu. "V Greenlightu uplatním zejména své zkušenosti s budováním interních týmů, které nehledě na svou velikost pracují velice rychle a díky agilnímu přístupu jsou na trhu vždy o několik kroků před konkurencí," shrnuje své kompetence Møllebjerg.

Produktový vývoj vede Jaroslav Souček, který se v digitálu pohybuje přes deset let. První dva roky své kariéry věnoval rozvoji Ebay startupu Slando, poté se z Londýna přestěhoval do Prahy a pět let pracoval pro Seznam.cz jako manažer distribuce a business developer. Během této doby také mentoroval startupy ve Wayra, StartupYard, StarCube, Nápadu roku a dalších inkubátorech. Od roku 2015 pracuje Jaroslav s Tomášem Bačou - nejprve v EYELEVEL a nyní pro Greenlight. Do firmy přináší mimo jiné svou schopnost problémy jednak posuzovat v kontextu a uvažovat nad nimi holisticky a komplexně, jednak je rozložit na dílčí části a vymýšlet přesná řešení jednotlivých detailů.

Do pozice CTO usedl Jackye Govaerts, podnikatel a expert na bezpečnost, vývoj, šifrování, mobilní aplikace a open-source software. Do Prahy se kvůli nabídce Tomáše Bači přestěhoval z Londýna, kde pracoval jednak na své vlastní firmě HelpDesk Heroes, jednak pro nadaci iEco7, kterou spoluzaložil a která v Africe zprostředkovává znevýhodněným skupinám přístup ke vzdělání a zdravotní péči. Jackye má za sebou spolupráci s mnoha kreativními agenturami, pracoval jako CTO pro nejeden start-up včetně například Uniquedoc. V Greenlightu bude hlavně zajišťovat dostatek vývojových kapacit na realizaci všech řešení, které zde vznikají. Přímo si vede a mentoruje klíčové backendové týmy developerů a zajišťuje i outsourcing a spolupráci s externími technologickými partnery.

Obchodní příležitosti a vztahy má na starosti Michal Terech, který do Greenlightu přestoupil z platformy Flatio, kde řídil sales i mezinárodní expanzi. Michal je vystudovaný krajinářský architekt, který získal zkušenosti s řízením projektů a vytvářením byznysu po celém CEE regionu během dekády působení v golfovém developmentu. Ať už při setkáních v kanceláři či na greenu, Michalovým hlavním přínosem je budování vztahů s partnery a klientely, kterým pokrokové produkty Greenlightu skutečně vytrhnou trn z paty a posunou jejich byznys.

Marketingovou ředitelkou, která si postupně staví celý svůj tým, se stala Katarina Carda. Má za sebou profesní historii u Walmarku, dublinského Facebooku, Socialbakers a Avastu. Svých sedm let zkušeností napříč marketingovými disciplínami v online byznysu chce v Greenlightu zúročit tak, aby komunikace a marketing studia zrcadlili nadšení, odbornost a jedinečnost, které tu lidi do produktů vkládají.

Manažerský klub uzavírá Ivana Šeríková, designérka a artdirektorka. Vystudovala londýnskou Goldsmiths College. Pracovala na volné noze pro několik londýnských designových studií na zakázkách například pro The Royal Parks, English Heritage, The Royal Academy of Arts. V roce 2014 se přestěhovala do Prahy, kde své schopnosti využila pro práci artdirektorky ve společnosti EYELEVEL Digital. Ve společnosti Greenlight, ve které byla nedávno jmenovaná do funkce Chief Design Officer, vede tým produktových designérů a zároveň uvádí v život i své vlastní designérské nápady.

 

Související