Karel Šulc (53) začal svou profesní kariéru ve finančním poradenství v roce 2008, kdy nastoupil do společnosti Swiss Life Select. Během svého více než dekádu trvajícího působení v dané společnosti získával znalosti ve všech oblastech finančního poradenství. Z různých rolí, které zastával, pomáhal společnosti Swiss Life Select do pozice lídra na trhu nezávislého finančního poradenství. Karel Šulc od roku 2016 úspěšně vedl největší poradenský tým v Praze. Rok následující se zasloužil o vznik divize Medical, poskytující specializované služby a servis pro lékaře.

„Swiss Life v České republice plánuje růst a posilovat pozici lídra na trhu nezávislého poradenství. Rád bych pokračoval v rozvoji společnosti a našich specializovaných divizí Medical, Premium a Corporate Services, rovněž budeme inovovat stávající produkty a představovat nové. Našimi prioritami jsou neustálé zlepšování klientského servisu, kvalitní zajištění života našich klientů, podpora investic a dlouhodobého spoření. Ve Swiss Life zrychlujeme digitalizaci, vítáme  regulaci a zavádíme placené poradenství,“ říká Karel Šulc, generální ředitel Swiss Life Select.   

Karel Šulc absolvoval studium na Českém vysokém učení technickém v Praze. Jako dobrovolník působil v Nadaci Naděje dětem. Šulc hovoří anglicky, německy, rusky a polsky.

Ve funkci generálního ředitele nahradil Karel Šulc Petra Vitáska. Vitásek byl generálním ředitelem české pobočky Swiss Life Select od ledna 2017 a nyní se posouvá do dozorčí rady, která bude mít celkově čtyři členy.    

Související