Peter Broster (52) získal ve svém dosavadním profesním životě cenné zkušenosti v oblasti řízení finančního controlingu během svého působení v několika významných nadnárodních společnostech.

V letech 1996 až 2002 pracoval v oblasti řízení finančních operací v poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers, a to střídavě v pražské a londýnské pobočce této společnosti. Následně získal cenné mnohaleté odborné zkušenosti v pozici finačního ředitele ve společnostech GTS Czech a Dell Czech Republic. Od roku 2015 až do současnosti pracoval v pozici Group CFO společnosti AAA Auto International, předního prodejce ojetých vozů, kde byl kromě řízení finančních aktivit celé skupiny odpovědný rovněž za rozvoj v oblasti IT operací.

Novou pozici finančního ředitele pro Českou a Slovenskou republiku ve skupině AutoBinck vnímám jako velkou profesní výzvu. V oblasti automotive se pohybuji poměrně dlouhou dobu, a proto vím, že skupina AutoBinck patří mezi ekonomicky silné nadnárodní společnosti v oblasti distribuce a prodeje automobilů po celé Evropě. Vnímám ji také jako společnost s bohatou historií a tradicí, vysokým stupněm profesionality v jejím podnikání na trhu a také s obrovským obchodním potenciálem. A právě v oblasti finančního řízení bych chtěl svými zkušenostmi přispět k dalšímu rozvoji této společnosti, především pak v posilování kvality celého finančního týmu s cílem poskytování relevantních informací k následným správným strategickým rozhodnutím celé skupiny na všech úrovních,“ uvedl Peter Broster, nový finanční ředitel AutoBinck.

Peter Broster je britské národnosti, vystudoval na Univerzitě v Souhamptonu a od roku 1993 je členem Institute of Chartered Accountants in England and Wales (ACA). Je ženatý a dlouhodobě žije v České republice.

Související