Dong Woo Choi převzal nově svěřenou funkci prezidenta a generálního ředitele společnosti Hyundai Motor Europe HQ tento měsíc od bývalého prezidenta Hyunga Cheonga Kima, který nyní vede divizi globálních provozních činností v centrále Hyundai v Soulu.

Jako prezident a generální ředitel společnosti Hyundai Motor Europe HQ bude Dong Woo Choi dohlížet na evropské obchodní a výrobní jednotky. Po reorganizaci, která vstoupila v platnost v tomto měsíci, patří mezi jeho odpovědnosti mimo jiné i výrobní závody Hyundai, Hyundai Motor Manufacturing Czech v Nošovicích (Česká republika) a Hyundai Assan Otomotiv Sanayi v İzmitu (Turecko).

Prezident Choi ke své nové roli řekl: „Evropa se etablovala jako jeden z nejdůležitějších regionů pro značku Hyundai, která jasně předvídá a dokáže plnit požadavky evropských zákazníků, a právě díky tomu dosahovala v uplynulých letech konzistentního růstu. Provozní infrastruktura v Evropě sehrála klíčovou roli v tomto pozitivním vývoji. Nová organizační struktura je dalším přínosným krokem vpřed, protože rozšiřuje odpovědnost evropské centrály Hyundai Motor Europe HQ také na výrobu. Jsem přesvědčen, že Hyundai je skvěle připraven, aby si poradil s budoucími výzvami a využil budoucí příležitosti. Proto také s nadšením hledím vstříc budoucnosti našeho podnikání v Evropě.

Choi, narozený před 56 lety v Koreji, vystudoval strojírenství na univerzitě Soongsil a letecké strojírenství na Korejské letecké univerzitě (Korea Aerospace University). Svou mnoholetou kariéru ve společnosti Hyundai zahájil jako ředitel vývoje dílů pro poháněcí ústrojí v roce 2007. Choi zastával ve společnosti různé vedoucí pozice, včetně tří let v roli viceprezidenta společnosti Hyundai Motor Manufacturing Czech, a to v letech 2011 až 2014. Poté byl povýšen na senior viceprezidenta a na této pozici působil od roku 2014 do roku 2017. V poslední době vykonával ve společnosti Hyundai Motor Company funkci senior viceprezidenta divize evropských provozních činností v Soulu.

Související