Lenka Zajícová začínala jako asistentka v americké Marie Claire a v britské edici Elle. V Česku psala pro Cosmogirl, poté stála u zrodu české edice časopisu InStyle. Vedla také magazín Flair, pracovala ve vydavatelstvích RF Hobby a Mladá fronta. S televizí Prima začala spolupracovat v březnu 2013.

„Lenka Zajícová do časopisu přinese zkušenost ze zpravodajství a posílí tak jeho vizi dodávat ženám kvalitní zpravodajský a publicistický obsah vedle kreativně zpracovaných lifestylových témat,“ řekla Petra Fundová, generální ředitelka vydavatelství Burda Praha

„Chci se soustředit na sekci @work věnovanou úspěšným ženám a na kvalitní obsah, což ve spolupráci s vedoucí publicistiky Ludmilou Hamplovou nebude problém. Mým dalším úkolem je i posílení sociálních platforem a zdůraznění stability a půvabu tohoto titulu,“ dodala nová šéfredaktorka Lenka Zajícová. 

Vydavatelství Burda Praha chce posílit také on-line platformy Marie Claire, k čemuž by měly přispět zkušenosti nové šéfredaktorky s internetovými projekty.

Souběžně s Lenkou Zajícovou nastupuje do Marie Claire fashion director Jan Boublík. V minulosti pracoval v módních redakcích časopisů vydavatelství Empresa Media, naposledy byl lifestylovým reportérem TV Nova.

Dosavadní šéfredaktorka Veronika Štefanová, která Marie Claire vedla v posledním roce, se bude „naplno věnovat svým vlastním aktivitám“.

Související