Jan Doleček (44) přešel do Solventu z francouzské skupiny Atalian, kde měl na starosti personální politiku ve všech jejích firmách v ČR, interní komunikaci a poakviziční organizační rozvoj. V roli personálního ředitele působil ve společnostech Skanska a CET 21. Na různých HR pozicích dříve pracoval také pro Vodafone nebo T-Mobile.

„Seznamuji se s lidmi a fungováním celé skupiny. Mým hlavním úkolem bude připravit novou personální strategii včetně programu pro vzdělávání a další rozvoj zaměstnanců,“ řekl nový personální ředitel Jan Doleček.

 

Marcel Vyzibla (42) zahájil profesní kariéru v oblasti řízení a změn firemních procesů ve společnosti T-Mobile, kam nastoupil v roce 2002. Postupně zde působil v řadě manažerských pozic, naposledy jako ředitel podpory provozu B2B zákazníků pro Českou republiku a Slovensko.

„V nejbližších týdnech náš tým čeká analýza a převzetí všech interních procesů. Musíme úspěšně dokončit zavedení nového podnikového informačního systému a zaměřit se na rozvoj technologií pro podporu zaměstnanců i zákazníků,“ uvedl Marcel Vyzibla.

Skupina Solvent ČR je lídrem drogistického trhu. Kromě velkoobchodu provozuje maloobchodní síť TETA drogerií s 530 prodejnami a síť TOP drogerie s téměř 270 prodejnami. V loňském roce vstoupil Solvent na trh s další obchodní značkou – TETA lékárna. V celé skupině pracuje celkem více než 3 000 zaměstnanců.

Související