Pavel Svoreň (28) působil před příchodem do čela skupiny PORTIVA jako ředitel a partner energetické divize české investiční skupiny DRFG. Je absolventem Masarykovy univerzity v Brně a University of Tallinn v Estonsku. Mezi jeho záliby patří kolektivní sporty, lyžování, golf a cestování.

„Založením investiční skupiny PORTIVA odstartoval nový ambiciózní projekt navazující na dlouhodobé úspěšné působení naší dceřiné firmy ELDACO v oblasti obnovitelné energetiky. Mezi hlavní cíle pro následující měsíce patří konsolidace majetku skupiny, kumulace kapitálu k dalšímu rozvoji a vytvoření organické zaměstnanecké struktury, která tento rozvoj zvládne řídit,“ uvádí Pavel Svoreň, výkonný ředitel společnosti PORTIVA.

„Příchodem Pavla Svoreně získáváme manažera, který byl v posledních letech součástí dynamického růstu investiční skupiny DRFG. Jsem přesvědčena o tom, že u nás plně zužitkuje zkušenosti nabyté v rámci svého předchozího angažmá,“ říká Iva Šťastná, akcionářka skupiny PORTIVA, a dodává: „Pavel Svoreň bude mimo jiné zodpovědný za vytvoření nové struktury holdingu, investiční strategie a za oblast externích vztahů s partnery. Věřím, že se bude jednat o dlouhodobou a úspěšnou spolupráci.“

Související