Martina Grygar Březinová má s řízením společnosti bohaté zkušenosti. Kariéru započala v auditorské společnosti PricewaterhouseCoopers, poté přestoupila do Eurotelu. Od roku 2006 působila jako finanční ředitelka ve firmě Sodexo Benefity, od roku 2010 poté 6 let stála v jejím čele. Během následující plánované roční kariérní pauzy se věnovala rodině, studiu digitálního marketingu a spoluorganizovala 28. mezinárodní Montessori kongres.

„Nabídka pana Suriho, stát v čele skupiny Zátiší Group, mne oslovila, protože jsem mezi pracovními nabídkami vybírala hlavně podle toho, čemu se firma věnuje a jakou má filozofii. Dobře jsem si za ten rok uvědomila, co v novém zaměstnání chci, a to je víc než klasické korporátní prostředí. Zátiší Group je pro mě lovebrand, navíc zvyšujeme zisky, abychom mimo jiné mohli více přispívat na charitativní projekty, to je mi velmi blízké,“ říká Březinová.

Do gastronomie to manažerku vždy táhlo, je milovnicí dobrého jídla a sama ráda vaří. Březinovou přesvědčilo i to, že majitel firmy věnuje každý rok velkou část zisku na filantropické účely. Vloni i letos to bude polovina, předtím částka odpovídala třetině vydělaných peněz. V začátcích podnikání to bylo 10 procent. Mezi podporované organizace patří například UNICEF nebo Člověk v tísni.

Martina Grygar Březinová získala také několikrát ocenění v anketě Top 25 žen českého byznysu, dvakrát se stala Manažerkou odvětví a časopis Forbes ji opakovaně zařadil mezi nejvlivnější ženy Česka. Jejím hlavním cílem je propojit HR, finance a marketing tak, aby nebyly jen podpůrnými odděleními, ale skutečnými partnery pro byznys celé firmy.

 

Související