Martin Slaný vystudoval národní hospodářství a ekonomickou teorii (2007) na Vysoké škole ekonomické v Praze a na téže škole získal doktorát v oboru finance (2014). V letech 2007–2013 působil jako poradce prezidenta republiky pro ekonomiku a v letech 2011–2013 zároveň jako ředitel Sekretariátu prezidenta republiky. Zastupoval prezidenta na jednáních vlády, byl členem Rady vlády pro národnostní menšiny (2008–2013), členem odborného panelu k finanční gramotnosti při Výzkumném ústavu pedagogickém v Praze (2009–2013) a členem Centra pro ekonomiku a politiku. Po skončení funkčního období Václava Klause se stal ředitelem ekonomických studií Institutu Václava Klause. Martin Slaný přednáší makroekonomii na VŠE v Praze a publikuje v odborném ekonomickém tisku. Hovoří anglicky a německy.

„Příchod do DRFG je logickým vyústěním mého pohybu od státního sektoru k tomu soukromému. Rád bych zde zužitkoval své analytické a komunikační schopnosti, a to jak směrem do firmy, tak především směrem k veřejnosti. DRFG vnímám jako dynamickou firmu, která si za několik málo let vybudovala významnou pozici na trhu jako společnost s erudovaným vedením, které má jasnou vizi, jak se stát jednou z nejvýznamnějších investičních společností u nás i v regionu střední Evropy,“ říká Martin Slaný.

Funkce hlavního ekonoma byla dosud v investiční skupině DRFG neobsazena. Silné analytické oddělení DRFG sice komentovalo ekonomické dění ústy několika analytiků, dynamický vývoj skupiny si ale nyní vyžádal angažování ekonomické tváře a hlasu na plný úvazek.

„Martin Slaný je ekonomický expert, který nám díky své dobré orientaci v makroekonomickém dění dokáže pomoci s rozvojem skupiny. Zároveň bude v odborné debatě týkající se ekonomických témat, ale i směrem k laické veřejnosti, důstojným reprezentantem naší investiční skupiny,“ říká k jeho příchodu předseda představenstva a majoritní akcionář DRFG David Rusňák.

Související