Lukáš Kovanda, který se při komentování ekonomické situace v Česku objevuje i ve světových médiích, ať už jde o agenturu AP, list Wall Street Journal, nebo německou veřejnoprávní televizi ARD, se věnuje také akademické práci a odbornému publikování. Přednáší na Národohospodářské fakultě VŠE, je členem grémia České bankovní asociace a má na svém kontě vedle odborných publikací také několik knih s ekonomickou tematikou pro širokou veřejnost. Patří mezi popularizátory bitcoinu a kryptoměn. Dosud působil jako hlavní ekonom společnosti Cyrrus.

„CZECH FUND mají drajv a dynamicky se rozvíjejí. To se mi líbí. Moc rád svojí energií a zkušenostmi podpořím jejich další intenzivní růst,“ říká ke svému rozhodnutí Lukáš Kovanda.

„Náš nemovitostní fond se během dvou let dostal mezi českou špičku. A to jak z pohledu zhodnocení, tak z hlediska skladby portfolia, které zahrnuje výlučně české komerční nemovitosti. V nejbližší době budeme spouštět i energeticko-infrastrukturní fond. Rozvíjející se portfolio vyžaduje stále důkladnější analýzy a hledání možných příležitostí či potenciálních hrozeb na trhu. To je přesně parketa pro Lukáše Kovandu,“ komentuje novou posilu David Rusňák, majoritní akcionář investiční skupiny DRFG, pod kterou CZECH FUND spadají.

Po Martinovi Slaném, který do DRFG zamířil z Institutu Václava Klause, jde už o druhou ekonomickou posilu investiční skupiny během jednoho měsíce.

Související