Albert Bourla před nástupem na pozici světového provozního ředitele (COO) společnosti Pfizer (v lednu 2018) vedl divizi Innovative Health, která v roce 2017 dosáhla obratu 31,4 miliardy dolarů a zisku před zdaněním ve výši 18,3 miliardy. Před jmenováním do funkce ředitele divize Innovative Health působil od ledna 2014 jako prezident obchodní jednotky zaměřené na vakcíny, onkologii a volně prodejné produkty. Během jeho čtyřletého vedení se objem výnosů v oblasti onkologie ztrojnásobil a v segmentu vakcín vzrostl o polovinu.

Je mi velkou ctí stát se příštím CEO společnosti Pfizer a vážím si veškeré důvěry. Chtěl bych také poděkovat Ianovi za jeho nepřetržitou podporu. Pfizer zažívá dynamické časy a já se těším na spolupráci se všemi kolegy při dodávání životně důležitých léků pacientům po celém světě, což je základní poslání naší společnosti,“ uvedl Albert Bourla.

Bylo mi ctí během uplynulých osmi let působit ve funkci světového generálního ředitele společnosti Pfizer,“ řekl Ian Read. „Nastal však čas na změnu ve vedoucí pozici a Albert je správnou osobou, která povede Pfizer v nadcházejících letech. Albert je přirozeně vůdčí osobnost, za 25 let ve společnosti získal rozsáhlé znalosti v oboru a prokázal schopnost ji budovat a rozvíjet.

 

Související