Miloš Mrázek pracuje na různých pozicích ve společnosti GEFCO již více než 14 let, zkušenosti získal na vedoucích postech ve slovenské, maďarské a slovinské pobočce. Poslední dva roky se věnoval úspěšnému rozšíření pobočky GEFCO v Trnavě i obchodnímu rozvoji a optimalizaci distribučních řetězců hotových vozů na Slovensku.

„Vedení logistiky hotových vozů v Česku vnímám jako velkou výzvu a příležitost zúročit znalosti nabyté v průběhu mého působení ve společnosti GEFCO,“ okomentoval svou novou pozici FVL manažera pro Českou republiku Miloš Mrázek.

Podobně jako na Slovensku se i v Česku plánuje Mrázek zaměřit především na rozvoj komplexních služeb určených pro logistiku hotových vozů (FVL), ve které je GEFCO evropskou jedničkou. Kromě rozvoje aktivit v kolínské pobočce vybavené železniční vlečkou, rozsáhlými skladovými prostory i zázemím pro realizaci postprodukčních úprav včetně lakování vozidel se v nejbližších měsících plánuje koncentrovat také na rozvoj nového konceptu „příměstských skladovacích ploch“, který společnost představila v srpnu 2018. První otevřená plocha v pražské Hostivaři nabízí klientům prostor pro parkování až 1500 vozů i realizaci jednodušších úprav vozů. Díky přesunu nových vozů blíže k dealerům či koncovým klientům přináší nový koncept především vyšší flexibilitu v čase dodání koncovému klientovi či dealerovi vozů.

„V Kolíně, kde máme špičkový tým zaměstnanců disponujících letitými zkušenostmi ve firmě, naopak získáme prostor pro realizaci většího počtu postprodukčních úprav i služeb pro ojeté vozy,“ doplňuje nejbližší lokální vize Mrázek.

„Svých lidí si velmi vážíme. Jsme si vědomi, že bez dobré, kvalitní pracovní síly nelze klientům poskytovat služby špičkové kvality a proto se intenzivně věnujeme rozvoji našich zaměstnanců i jejich profesnímu růstu,“ popisuje firemní filosofii péče o zaměstnance Aleksander Raczynski, ředitel společnosti GEFCO v České republice. „Péče o naše lidi je prioritou. Ti pak ve firmě zůstávají déle, jsou spokojení a jsou též schopni těžit z informací a vědomostí nabytých na různých pozicích v rámci skupiny, což je maximálně efektivní,“ dodává Raczynski.

Společnost dnes v Česku zaměstnává 400 lidí, polovinu z nich právě ve své největší pobočce v Kolíně.  

Související