Renata Mrázová přichází do skupiny Home Credit z pozice personální ředitelky skupiny NN, jedné z největších pojišťoven a správců majetku v Holandsku (dříve součást ING). Velmi dobře se orientuje ve finančním sektoru a má bohaté zkušenosti v oblasti personálního řízení, financí a obecného managementu ze svého dřívějšího působení na pozici generální ředitelky NN v České republice a na Slovensku a finanční ředitelky ING v ČR a SR. Dříve pracovala jako generální ředitelka Direct pojišťovny a finanční ředitelka společnosti AstraZeneca v Praze. 

Formálně převezme odpovědnost od současného personálního ředitele skupiny Home Credit Petra Janáka k 1. květnu. Petr Janák se následně plně vrátí k výkonu své paralelní pozice personálního ředitele skupiny PPF (PPF Group je většinovým vlastníkem skupiny Home Credit). 

Generální ředitel skupiny Ondřej Frydrych ke jmenování Renaty Mrázové uvedl: „Renata je jednou z mála výjimečných lidí, kteří mají zkušenosti, vizi a schopnost vést rozmanitou a dynamickou společnost, jako je ta naše, k dalším úspěchům. Již dříve prokázala své manažerské dovednosti v mezinárodním prostředí a má i zkušenosti s vedením vlastního byznysu, a já proto věřím, že její talent bude pro náš manažerský tým výrazným přínosem. Chtěl bych také poděkovat Petru Janákovi za jeho dvouletou vynikající práci na pozici personálního ředitele. Patří mu velký dík za to, že se ujal této náročné úlohy ve chvíli, kdy jsme to nejvíce potřebovali, a těšíme se na další spolupráci s ním v roli poradce.“

Časopis Forbes Renatu Mrázovou často uvádí na seznamu 25 nejvlivnějších žen české podnikatelské sféry. Je autorkou předmluvy českého překladu populární knihy Opřete se do toho. Ženy, práce a vůle uspět, kterou napsala provozní ředitelka Facebooku Sheryl Sandbergová. Je také spoluautorkou chystané ilustrované knihy pro děti Velké ženy z malé země, která vypráví příběhy významných žen z historie i současnosti českých zemí.

Renata Mrázová hovoří plynně anglicky a částečně holandsky a rusky.

Související