Andrea Gontkovičová pracuje pro společnost Philip Morris International více než 20 let a vystřídala řadu pracovních pozic na Slovensku, v České republice i ve švýcarské mezinárodní centrále.

„Svaz průmyslu dlouhodobě vnímám jako nejdůležitější a nejrespektovanější hlas české ekonomiky, který má svou nezastupitelnou roli při jednání s vládou a veřejnými institucemi v České republice. Vážím si toho, že se nyní na této práci budu moci aktivně podílet v rámci představenstva svazu, jehož jsme dlouholetým členem.“ řekla po svém zvolení Gontkovičová.

V rámci představenstva by se chtěla zasadit o silný hlas průmyslu při přijímají národní i evropské legislativy. Kvalitní podnikatelské prostředí se stabilními a předvídatelnými pravidly pro všechny podnikatele má být společným cílem soukromého a veřejného sektoru. Za neméně důležitou oblast pak považuje zavádění inovací a zvyšování konkurenceschopnosti domácího průmyslu.

„V posledních letech sama velmi dobře vidím, jak zásadní jsou inovace pro udržitelný rozvoj a konkurenceschopnost. Díky nim prochází naše firma podstatnou transformací, která má zásadní vliv na celý sektor. Inovace v důsledku přínášejí prospěch nejen naší firmě, našim zákazníkům a akcionářům, ale společnosti jako celku,“ dodala Andrea Gontkovičová.

K novým členům představenstva se vyjádřil i znovuzvolený prezident SPČR Jaroslav Hanák: „Jsem rád, že ve vedení Svazu budu moci spolupracovat s novými kolegy. Jsou to špičkoví podnikatelé a manažeři, kteří nám výrazně pomohou nejen v naší snaze o zlepšování podnikatelských podmínek, ale také při vylepšování obrazu českého průmyslu.

 

Související