Lenka Klicperová se zapsala do povědomí jako dlouholetá šéfredaktorka časopisu Lidé a Země a jako válečná reportérka specializující se zejména na problematiku války s Islámským státem v Iráku a Sýrii. Je nositelkou devíti cen a nominací v soutěži Czech Press Photo – jak za fotografie, tak za videoreportáže. Lenka se mimo jiné věnuje také přednáškové činnosti na Univerzitě Hradec Králové, je spoluautorkou několika dokumentů a v neposlední řadě vydává i knihy. Momentálně jde do tisku její nová kniha o životě jednoho z nejlepších světových fotografů, Antonína Kratochvíla. V roce 2016 byla Lenka Klicperová vedle Jana Pirka a Miroslava Bobka jednou z tváří image kampaně na kanál Prima ZOOM. V roce 2018 ji zase zařadila česká verze časopisu Forbes na seznam inspirativních osobností za tento rok.

„Jsem velice rád, že Lenka přijala naši nabídku. Už na prvním čísle je vidět, že Lenka dokázala své bohaté zkušenosti promítnout do zkvalitnění obsahu i vizuální podoby časopisu. S její přítomností poroste i prestiž magazínu Prima ZOOM. Její další nespornou výhodou jsou také znalost televizního prostředí a zkušenosti s vlastní dokumentární tvorbou, což jistě dokáže zúročit v propojování magazínu s televizním obsahem,“ říká ke spolupráci Aleš Pýcha, marketingový ředitel FTV Prima, který je zároveň zodpovědný za agenturu Solootions, která stojí za vydáváním časopisu.

Lenka Klicperová se na novou pracovní zkušenost také těší: „Beru to jako novou výzvu, šéfovat časopis Prima ZOOM. Mám ráda dokumenty – nejradši ty historické nebo o dalekých a exotických zemích, takže mi televizní kanál Prima ZOOM prostě sedne. A časopis, který trochu provzdušníme a osvěžíme, bude všechno to, co je na světě zajímavé, odrážet jako zrcadlo. Najdete tam reportáže ze světa, zajímavosti o tom, jak funguje člověk, historii a úchvatnou přírodu, rozhovory s inspirativními lidmi. Prostě fascinující svět, který nás obklopuje. Těším se na to!“

Grafický design magazínu má na starosti Jana Vahalíková, která absolvovala Vysokou školu uměleckoprůmyslovou v Praze v ateliéru Jana Solpery. Od roku 1997 spolupracuje se Studiem Marvil, kde se zaměřuje na typografii, korporátní styl, knižní úpravu a výstavní grafiku. Je držitelkou ceny Arna Sáňky, několika ocenění v soutěži Nejkrásnější české knihy a držitelkou Red Dot Design Award 2010.

 

Související