Tomáš Procházka vede v kanceláři Eversheds Sutherland pracovněprávní tým a pravidelně získává špičkové hodnocení (Band 1) v mezinárodních žebříčcích právních služeb, které ho popisují jako „jednoho z nejlepších advokátů na pracovní právo v zemi“, a hodnotitelé oceňují „jeho schopnost komplexního pohledu na právní potřeby firmy“.

Zabývá se pracovním právem v celé šíři, ale je nejznámější v oblasti sporné agendy, včetně ukončování pracovních poměrů a sporů s whistle-blowery. Tomáš se dále specializuje na odpovědnost manažerů, pracovněprávní aspekty obchodních transakcí, vztahy s odbory a strategickou pracovněprávní problematiku.

„Za 14 let mého působení jsme se z malé firmičky o 5 lidech nevídaným způsobem rozrostli na současných téměř 70. Nedávným spojením s Eversheds Sutherland jsme se posunuli zase o pár kroků dále, když jsme se stali součástí mezinárodní sítě, která garantuje svým klientům ve všech zemích jedno kontaktní místo a stejnou kvalitu služeb,“ komentuje svoje jmenování Tomáš Procházka a dodává: „Přitom ale stále zůstáváme především českoslovenští právníci s mezinárodní působností. Jsem pyšný být součástí takové kanceláře, která stále roste a ve svých řadách sdružuje nejlepší odborníky.“

„Tomáš se u nás vypracoval od píky a je pro nás ctí ho přivítat jako nového společníka. Má svůj velký podíl na tom, že kancelář se posunula tam kde je a má výbornou reputaci. Nicméně je především jeho zásluhou, že máme vedle jiných kvalitních týmů nejlepší tým v pracovním právu, kde jsme držitelem ocenění Právnická firma roku a kancelář se pravidelně umisťuje nejvýše v mezinárodních žebříčcích,“ dodává managing partner kanceláře Stanislav Dvořák.

Tomáš Procházka je členem Sekce pro pracovní právo České advokátní komory, zakládajícím členem Czech Employment Lawyers Association (CzELA), členem Kolegia expertů Asociace pro rozvoj kolektivního vyjednávání a zprostředkovatelem pro kolektivní pracovněprávní spory jmenovaným Ministerstvem práce a sociálních věcí.

Vedle advokátní praxe se věnuje přednáškové činnosti a pravidelně přispívá do různých odborných časopisů. Kromě češtiny hovoří plynně anglicky.

 

Související