Barbora Čermáková se ze svojí pozice zaměří na podporu jednotného businessového modelu společnosti založeném na úzké spolupráci specialistů z různých částí Publicis Groupe. Věnovat se bude zejména sdílení know-how napříč jednotlivými agenturami, podpoře autentické firemní kultury a rozvoji individuálního potenciálu zaměstnanců.

“Schopnosti jednotlivých zaměstnanců a jejich individuální potenciál často přesahují náplň jejich pracovních pozic. Ráda bych v Publicis Groupe vytvořila prostředí pro rozvoj projektových týmů, které budou fungovat napříč skupinou. Klíčové je pro mě také zlepšení firemní kultury, která povede jak k zaměstnanecké spokojenosti, tak i pracovní efektivitě. Důležitým milníkem bude v tomto směru stěhování do nových prostor, které je naplánováno na příští rok,” uvedla Barbora Čermáková. 

V oblasti lidských zdrojů se Barbora pohybuje 10 let. Ve společnosti Clever Monitor působila 3 roky na pozici Human Resources Manager. Předtím pracovala jako konzultantka a koučka v české pobočce poradenské firmy Korn Ferry Hay Group, kde byla zodpovědná za kompletní poradenství v oblasti HR.

„Publicis Groupe prochází celkovou transformací, během níž posilujeme spolupráci mezi jednotlivými agenturami a skládáme nové specializované týmy na míru konkrétním klientům. Navíc jsme uprostřed procesu integrace agentur Kindred a Red Media do Publicis Groupe. Lidem se mění pracovní náplň a vůbec definice jejich pozic a proto je pro nás talent management naprosto klíčový. Bára bude pracovat napříč skupinou a věřím, že přispěje k hladkému propojení obou kultur,“ řekl Tomáš Varga, CEO Publicis Groupe pro střední Evropu.

Související