Bruno Leroux je od srpna novým generálním ředitelem Hello bank! by Cetelem. Již v průběhu léta se seznamoval se zdejším trhem a obchodním modelem české Hello bank!, který je nejen v rámci skupiny BNP Paribas zcela jedinečný. Moderní digitální banka se silnou pozicí v úvěrovém světě, jeden z největších vydavatelů kreditních karet a leader na trhu splátkového prodeje s bohatou sítí obchodních partnerů je unikátní také na českém trhu. I to je pro Lerouxe výzva. Kromě řízení českého zastoupení Hello bank! bude Leroux navíc zodpovědný za rozvoj Positive Impact Strategy skupiny BNP Paribas PF v celém regionu střední Evropy.

Do České republiky přichází po skončení 3 letého mandátu generálního ředitele rumunské pobočky BNP Paribas Personal Finance. Ve své nové misi naváže na 13 leté zkušenosti ve skupině BNP Paribas v Evropě, Brazílii a Asii.

Ke změně nejvyššího vedení Hello bank! by Cetelem dochází po více jak 5 letech. Když byl v červnu 2014 dosavadní ředitel Emmanuel Bourg pověřen vedením společnosti v České republice, jednalo se tehdy ještě o nebankovní společnost Cetelem ČR s 20 letou tradicí na českém trhu. Následovalo období transformace. Nejprve v roce 2015 dovedl firmu k získání bankovní licence a poté i ke změně obchodního modelu. To vše vyvrcholilo v říjnu 2017, kdy banka rozšířila portfolio svých produktů o služby denního bankovnictví a začala působit pod novou obchodní značkou Hello bank! by Cetelem. Emmanuel Bourg nyní odchází po úspěšném působení ve středoevropském regionu na novou misi do zámoří a bude působit jako generální ředitel Credit Moderne Antilles Guyane.

Související