Marta Pražáková přichází do skupiny Cimex s cílem dále rozvíjet investiční aktivity skupiny, mezi jejíž největší akvizice posledních let patří především investice do segmentů kancelářských budov a hospitality, jako byla například koupě hotelu Angelo, prodej kancelářské budovy City West z nemovitostního fondu Edulios a v letošním roce jde především o investice v Mariánských Lázních.

Kromě nákupu dvou hotelů se skupina Cimex chystá v blízké době začít s výstavbou luxusního hotelového komplexu Broadway spojenou s revitalizací lázeňské čtvrti. Investiční činnost skupiny Cimex se neomezuje pouze na Českou republiku, ale aktuálně se jedná o privatizaci lázeňského komplexu v Černé Hoře a investiční činnost aktivně probíhá i v USA.  

Pracovní zkušenosti Marta Pražáková posledních 13 let získala na postech finanční a investiční ředitelky ve společnostech zabývajících se investicemi do nemovitostí (Daramis, Neocity Group) a do skupiny Cimex přichází z pozice CFO ve společnosti Arendon.

Vystudovala University of New South Wales v Sydney, kde získala titul B.A. V Austrálii následně získala také své první pracovní zkušenosti.

Mezi její záliby patří rodina, hudba a jídlo, kromě toho ráda lyžuje, jezdí na kole a aktivně podporuje charitativní akce.

 

Související