Přemysl Marek má s vedením advokátní kanceláře zkušenosti ze svého předchozího působení v PETERKA & PARTNERS, kde stál postupně v čele slovenské a české pobočky. Od jeho nástupu si AK eLegal, která se dosud zaměřovala na ochranu duševního vlastnictví, osobních údajů, právo v e-commerce, IT a nemovitosti, slibuje rozšíření svého portfolia na oblast fúzí a akvizic, kterými se Přemysl zabývá celou svou advokátní kariéru.

Přemysl Marek studoval na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze a Univerzitě v Toulouse ve Francii, plynně ovládá angličtinu a francouzštinu a působí jako externí ekonomický rada francouzské ambasády (CCEF). 

Petra Dolejšová v AK eLegal zůstává a bude se soustředit především na lektorování a školení, na které ji v manažerské funkci nezbýval dostatek kapacit. “Budu teď mít daleko větší prostor ukazovat firmám i jednotlivcům, že právo není nuda a že se dá předávat srozumitelnou formou, bez citování paragrafů a na praktických příkladech,” říká Dolejšová. Kromě žádaných témat Práva v marketingu, GDPR a Práva v e-commerce chystá tým eLegal několik nových školení, která bude stejně jako ta stávající organizovat jak veřejně, tak interně ve firmách.

 

Související