„Produktové a vývojové týmy v celé Heureka Group budou nově na základě oblastí a funkcí rozděleny do několika větších celků, takzvaných tribů. Každý tribe dostane své leadery, kteří jej povedou po produktové i technické stránce. Budou mít na starosti také vedení týmů a jejich rozvoj,” říká Lukáš Putna, šéf vývoje (CTO) celé Heureka Group. Jednotlivé triby budou zaměřeny na konkrétní oblasti spojené se vznikem jednotné platformy. Vznikne tak Content tribe, který má aktuálně dva nové leadery, dále Product Discovery Tribe nebo Marketplace Tribe. Každý tribe pak bude mít dva leadery, kteří strategickým směrem povedou svoji část týmu.  

Jan Blaško (36) se stal v průběhu listopadu se novým Content Tribe Technology Leaderem. V nové pozici bude soustředit síly mimo jiné na sjednocování týmu napříč všemi zeměmi Heureka Group, podílet se na vytváření jednotné platformy a mezinárodního produktového katalogu.

„Na starosti budu mít strategický rozvoj tribu, posilování DevOps principů a podporu a rozvoj microservices architektury, která bude v podstatě základem pro one-platform. Moje role zároveň zahrnuje vedení týmů, jejich rozvoj a motivace. V tomto směru bych měl odebrat velkou část agendy z beder Lukáše Putny (CTO celé Heureka Group),” uvedl Jan Blaško.

Ve volném čase se Honza věnuje rodině, baví ho sport a rekreačně hraje hokej. Mezi jeho koníčky patří kryptoměny a obecně IT technologie. 

Ondřej Walter (35) se stal už průběhu září novým Content Tribe Product Leaderem. Předtím působil v Heurece přes 4 roky jako Product Owner se zaměřením na párování, hledání, a zpracování feedů a parametrů. Ondra bude nově na starosti produktové směřování kompletního mezinárodního katalogu včetně vedení a motivace  svého produktového týmu. Ve volném čase Ondra rád cvičí, snaží se občas najít chvíli na čtení a hraje si se svojí skoro roční dcerou.

Na další Tribe Technology Leadery a Tribe Product Leadery aktuálně běží výběrová řízení. 

 

Související