Bohužel z Vašeho dotazu není patrné, co se přesně událo. Podal Váš manžel výpověď a u zaměstnavatele skončil po uplynutí výpovědní doby nebo byl pracovní poměr ukončen dohodou o rozvázání pracovního poměru a Váš manžel tak ukončil pracovní poměr k zaměstnavateli ke dni sjednanému v dohodě?

Každopádně zaměstnavatel nemůže v případě, že mu zaměstnanec doručí svoji výpověď, tuto jakkoliv přeformulovávat či k ní vytvářet nějaké dodatky. Zaměstnavatel dále nemá právo na nevyplacení mzdy zaměstnanci za jím vykonanou práci.
Bohužel z Vámi uvedeného nejsem schopna posoudit, zda manželův pracovní poměr již zanikl či stále trvá, a to z důvodu, že mu stále běží výpovědní doba nebo zda byl dohodou ukončen. Pokud pracovní poměr stále trvá a zaměstnavatel nevyplatil zaměstnanci mzdu za jím odpracovanou práci do 15 dnů po uplynutí termínu splatnosti, může zaměstnanec pracovní poměr okamžitě zrušit. Okamžité zrušení pracovního poměru zaměstnancem přichází v úvahu pouze do 2 měsíců ode dne, kdy byl důvod ke zrušení zaměstnanci znám, nejpozději do 1 roku od dne, kdy tento důvod vznikl. Zaměstnanec má pak nárok požadovat od zaměstnavatele náhradu mzdy ve výši průměrného výdělku za výpovědní dobu. Okamžité zrušení pracovního poměru musí mít písemnou formu, musí obsahovat důvody zrušení a musí být zaměstnavateli doručeno včas. Podpis zaměstnavatele na oznámení o okamžitém zrušení pracovního poměru být nemusí, pokud jej ale zaměstnanec předává osobně, měl by mu zaměstnavatel potvrdil převzetí tohoto dokumentu podpisem na jednom jeho stejnopisu.

Zaměstnavatel je povinen vydat zaměstnanci zápočtový list ihned po ukončení pracovního poměru, jinak se dopouští porušení právních povinností. Jak již ale bylo uvedeno výše, nevím, zda pracovní poměr Vašeho manžela již byl ukončen nebo stále trvá.