mazgaj__48x48_.jpgAleš Mazgaj po studiích v Německu na Technické universitě Carla Schorlemmera v roce 1990 spoluzaložil v ČR na "zelené louce“ farmaceutickou společnost Pharmos a.s., která dnes patří mezi 100 nejvýznamnějších českých společností.
Poté strávil šest let v Jihoafrické republice, kde zastupoval české společnosti (Nová Huť, Vítkovice, Česká pojišťovna, Stavostroj atd.) a úzce spolupracoval se společnosti PricewaterhouseCooper v řadě investičních projektů (pivovarnictví - Vivo Brewery, South African Breweries, výstavba a těžba povrchových dolů).
Posledních 6 let se zabýval investicemi do ČR ve spolupráci s Kingfisher Consulting Group v oblasti průmyslu a developerských projektů.

Online rozhovor

  Obnovit
Čtenářský dotaz
Dobrý den, jak vzpomínáte na čas strávený v Jihoafrické republice? Co se Vám tam líbílo a naopak nelíbilo?
Aleš Mazgaj
Bylo to jedno z nejkrásnějších období mého života. JAR-republika je výjímečná přírodními "dary" a tím, že to je jeden ze vstupu do regionu dalších zemí té skutečné, pravé necivilizované společnosti či civilizované jen částečně, a přitom máte dle potřeby "za zády" civilizaci se vším všudy. Cestování po JAR a ostatních afrických zemích představuje něco opravdu mimořádného a je potřeba to zažít na vlastní kůži. Řada zážitků je jen těžko "přenositelných". Jedna z věcí, kterou tady asi nikdy nezažijeme je úžasné počasí, téměř každý den slunečno a ideální teploty. To povzbuzuje a navozuje skvělou náladu. Lidé jsou jednoduše více v pohodě. Značným a největším problém JAR je bohužel bezpečnost.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, proč realitní firmy zaměstnávají většinou lidi jen se středoškolským vzděláním?
Aleš Mazgaj
Určitě je to tím, že v populaci převažují středoškolsky vzdělaní lidé. Druhým faktorem je skutečnost, že český realitní trh se teprve kultivuje, konsoliduje, nemá stále licencovanou tedy vázanou živnost, což je také jeden z klíčových nástrojů pro zvýšení prestiže tohoto povolání a přilákání ještě většího počtu VŠ vzdělaných lidí. Nicméně v posledních dvou letech roste počet VŠ-vzdělaných lidí v realitní branži. Další vliv představuje stále nízká přítomnost špičkových realitních firem ze světa. Díky příchodu společnosti CENTURY21 se situace zase zlepší. A v neposlední řadě je povolání makléře, jakkoli může být ohodnoceno na úrovni výdělku vysoce postavených manažerů, velmi náročné povolání, vyžadující řadu dovedností. Některé dovednosti vyžadují dlouhodobý trénink a úspěch je založen na každodenní, poctivé a konzistentní práci. Špičkových realitních makléřů je tak v ČR jako "šafránu".
Čtenářský dotaz
Dobrý den, instituce vzdělávající realitní makléře u nás existují, vím o zařízení v Brně například. Čím je váš systém lepší? Děkuji
Aleš Mazgaj
Dobrý den, tuším, že také v Brně jich je více. Naše školení se odlišuje od ostatních díky našim praktickým zkušenostem, které jsou obrovské. Vycházíme z pozitivních i negativních zkušeností franšízantů po celém světě (9000 kanceláří v 70 zemích). Školíme i trénujeme. Těžíme ze zkušeností našeho teamu také v České republice, jehož členové podnikali napříč realitním trhem. Naše tréninkové programy jsou oceňovány jako jedny z nejlepších v mezinárodním měřítku. Díky tomuto know-how se s námi spojila také Vysoká škola ekonomická v Praze, se kterou připravujeme kurz MBA a další.
Čtenářský dotaz
Projeví se finanční krize ve snížení cen nemovitostí a pronájmů nemovitostí? Jak vůbec vidíte budoucnost v obchodování s nemovitostmi u nás?
Aleš Mazgaj
Dobrý den, finanční krize se již projevuje i u nás. Zatím to pociťují zejména developeři a realitní kanceláře. Za pár měsíců to budou však i klienti nakupující v pozitivním slova smyslu a prodávající v opačném. Finanční krize u nás působí na trh nemovitostí zejména přes bankovní sektor. Developeři mají razantně snížené možnosti získání kapitálu. Klienti mají těžší a dražší podmínky nákupu nemovitostí na hypotéční úvěry. To má za následek odklon od nákupu nemovitostí a zvýšený zájem o pronájem nemovitostí. Jsem přesvědčen, že ceny nemovitostí budou v následujících měsících možná letech klesat a pronájmy rezidenčních nemovitostí se budou spíše zdražovat (v každém segmentu trhu nemovitostí však odlišně, u kanceláří se může dokonce jednat o pokles nájemného).
Čtenářský dotaz
Dobrý den, chci se Vás zeptat,jestli budete nabízet licenci i pro Plzeňský krsj, měl bych o ni zájem . Od 1.1 2009 otvírám vlastní RK,ale práce ve Vaší firmě by mne velmi lákala.Děkuji za odpověd. Josef Teska
Aleš Mazgaj
Děkuji za váš zájem. Do plzeňského kraje se chystáme v druhé polovině roku 2009. Můžete se však již nyní zaregistrovat na našich webových stránkách www.century21-czech.cz. Na stránkách jsou také informace o chystaných seminářích, kde se dozvíte první základní informace o naší společnosti, systému a know.
Čtenářský dotaz
Myslíte si, že máte šanci uspět proti skvěle rozjetému RE/MAXu? Majitel Master Franchise Licence David Krajný je mimořádně schpopný a zkušený manažer, nabídnete něco více než on?
Aleš Mazgaj
Situace CENTURY21 versus Remax je do určité míry podobná situaci Coca Cola versus Pepsi Cola. Obě společnosti v jedné branži vedle sebe koexistují bez nějakých problémů ve většině zemí světa. CENTURY21 je hodně zaměřena na vzdělávání a pomoc při přechodu pod naší značku tak, aby franšízant a makléř byli v co nejkratší době úspěšní a získavali co největší tržní podíl. CENTURY21 je spíše konzervativní společností ve smyslu výběru jednotlivých majitelů franšízové licence a není možné ji získat bez prvotřídních předpokladů a referencí. A jako největší realitní společnost na světě CENTURY21 samozřejmě provádí velmi důkladný tendr, resp. výběr týmu a společnosti pro centrálu v každé zemi, kde působí. Za tím účelem jsme postavili tým, kde se kombinují obrovské profesionální zkušenosti, úspěchy ze zahraničí, našimi klienty a firmami oceňované naše dlouhodobé zkušenosti z realitního trhu a developerské činnosti. Jsme přesvědčeni, že tak jako v celé řadě zemí ve světě, se CENTURY21 stane i v ČR lídrem trhu. Davida Krajného osobně neznám a neznám celou řadu dalších údajů jako je obrat nebo ziskovost poboček Remaxu v ČR a nejsem tak schopen kvalifikovaně posoudit, jak skutečně Remax v ČR úspěšný je.
Čtenářský dotaz
Realitní makléři mají v ČR strašlivou pověst, jak se odliší ti vaši kromě zlatého saka?
Aleš Mazgaj
Dobrý den, "Zlatá saka" realitních makléřů CENTURY 21 používaná ve světě nepředstavují hezký obal poskytovaných realitních služeb, ale mají za účel spojit v myslích našich zákazníků úroveň služeb a společného dress code. Právě úroveň služeb považujeme za naprostou prioritu, proto je označována po celém světě za "The Gold Standard". A protože se nám podařilo celosvětově dosahovat výborných výsledků, jsou Zlatá saka vnímána velmi pozitivně. Je to pro nás - centrálu v České Republice, obrovský závazek a musím říct, že uděláme všechno proto, abychom i českému zákazníkovi dovedli nabidnout služby, za kterými se bude rád vracet.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, zajímalo by mě jaké máte požadavky na vaše franžízingové partnery. Kdybych se rozhodl pracovat pro vaši společnost, je podmínka koupit licenci, nebo nabízíte i jiné pracovní pozice? Hledáte se zaměřit na nové lidí, které postupně zaškolíte, nebo je výhodou pokud se pro vás rozhodne pracovat někdo s bohatými zkušenostmi z realitního trhu a výbornou realitní praxí? Dále mne napadá klasická otázka, co od lidí kteří pro vás pracují očekáváte a jakou podporu mohou oni očekávat od Vás? Je jasné, že budete argumentovat značkou a bohatými zkušenostmi z celého světa, ale byl bych raději pokud byste se zaměřil na praktickou stránku věci. Začnu pro vás pracovat ... a jaké by měli být mé kroky a jaké budou ty vaše na naší společné cestě? Děkuji.
Aleš Mazgaj
Dobrý den, samozřejmě do konce letošního roku vybíráme zejména franšízové partnery. Podmínkou práce pro síť CENTURY 21 není koupě licence, ale můžete pracovat pro kteroukoliv pobočku jako realitní makléř. Tyto pohovory již probíhají a pokud máte zájem o pozici realitního makléře, pak bych Vás odkázal na jednoduchý on-line formulář na našem webu www.century21-czech.cz v sekci nábor makléřů. Makléře s výbornými zkušenostmi jen vítáme. Franšíza CENTURY 21 není samozřejmě o značce, ale jedná se o jeden z nejúspěšnějších systémů realitních kanceláří. Už od počátku Vás budeme učit a doporučovat, jak efektivně pracovat v oboru realit. Pokud jste špičkový realitní makléř v oblasti bytů, pak Vás můžeme naučit, jak uchopit z pozice realitní kanceláře celé developerské projekty. Naučíme Vás také např. specifika pronájmů a zobchodování nákupních center nebo kancelářských budov a pokud by to nestačilo, můžete se stát vedoucí teamu nebo majitelem franšízy. Řada tréninků nebo školení je volitelných a naše školení nejsou jednorázové pro začínající makléře.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, franšízové realitní řetězce jsou již v ČR zastoupeny. Jaké jsou stanoveny podmínky pro spolupráci s Century 21 a jak chcete dostat na co nejlepší úroveň obvykle různou kvalitu nabízených služeb skrytou pod stejnou hlavičkou franšízy.Co říkáte na franšízové realitní řetězce typu Remax a Prolux. Mám pro Vás návrh na prezentaci Vaší firmy naprosto světovými výkony a rekordy naším českým reprezentantem - ženou. Přeji jiskru v těle Jaroslav
Aleš Mazgaj
Dobrý den, podmínkou spolupráce se společností CENTURY 21 je několik. Protože dbáme na kvalitu služeb, musíte v případě zájmu o provozování realitní kanceláře CENTURY 21 podepsat a dodržovat franšízovou smlouvu. Pokud byste chtěl pracovat jako makléř, pak stačí smluvní vztah s jakoukoliv naší realitní kanceláří. Pokud byste se chtěl dozvědět finanční nebo smluvní podmínky spolupráce s CENTURY 21, pak si Vás dovolím pozvat na některý ze seminářů, které pravidelně pro zájemce organizujeme nebo jednání se zástpucem CENTURY 21 CZECH REPUBLIC.Další informace naleznete na www.century21-czech.cz. Na vysokou úroveň služeb se chceme dostat díky nástrojům a systémům, které vysoký standard poskytovaných služeb podporují a kontrolují. Společnost Remax je naší konkurencí, protože se potkáváme v několika zemích společně. Společnost Prolux je tuším pouze lokální realitní společnost a netušil jsem, že nabízí také franšízing. V posledním roce se bohužel řada lokálních společností rozhodla poskytovat franšízový systém, což je pro nás velice riskantní z toho pohledu, že předpokládáme, že řada těchto společností neuspěje díky krátkým zkušenostem pouze na lokálním trhu a může to vrhnout špatný stín na franšízing v realitách. Na druhou stranu věříme, že český zájemce o franšízu je chytrý zájemce a před nákupem licence zváží veškerá pro a proti. Finální zhodnocení je na každém zájemci o franšízu, nikoliv na nás. Děkujeme za podporu.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, co Vás lákalo na obchodování s realitami, že jste přesedlal na tuto oblast?
Aleš Mazgaj
Centrála CENTURY21 v České republice neobchoduje s realitami, ale provádí výběr vhodných kandidátů, kteří se stanou majiteli franšízové licence. Ti následně dostávají od centrály veškerou podporu aby uspěli a provádějí vlastní realitní činnost ze své realitní kanceláře pod značkou CENTURY21. CENTURY21 má také ve svém portfoliu celou řadu významných klientů, velkých světových investorů a developerů. Chceme se také stát mimo standardní a naší hlavní činnost - v oblasti zprostředkování prodeje a nákupu nemovitostí - součástí zajímavých a náročných developerských projektů.
Čtenářský dotaz
Dobry den, nevidim tu moc otazek na tema, ktere se melo "projednavat". Takze proc tedy povolani realitniho maklere zavani takovym pejorativnim nadechem? Je to tim, ze makleri maji malou fixni slozku mzdy a museji pouzivat ruzne nekale praktiky k tomu, aby dosahli alespon prumerneho financniho ohodnoceni? Dekuji za odpoved. Petr Novak
Aleš Mazgaj
Dobrý den, já jsem přesvědčen, že realitní makléři CENTURY 21 mají nadprůměrné finanční ohodnocení. Nekalé praktiky realitních makléřů jsou způsobeny nedostatečným zaškolením makléře o následcích nekalých praktik a dalšími faktory jako licencování živnosti realitního makléře nebo zamluvnění vztahu mezi realitní kanceláří a realitním makléřem. Otázka kombinace fixní a variabilní složky platu je samozřejmě součástí našeho systému a doporučení. Na základě zkoumání motivace, jednotlivých typů osob, dosažených krátkodobých i dlouhodobých výsledků jsme došli k doporučeným systémům motivací a ohodnocení realitních makléřů. Tyto zkušenosti předáváme našim franšízantům a oni mají právo zavádět a testovat naše zkušenosti a případně je ještě vylepšovat ve svém regionu.
Související