Vlastní soukromá letadla, domy v Londýně a Spojených státech, vlastní televizní stanice nebo univerzitu. Pastoři v Nigerii patří k těm nejbohatším občanům a svým ziskem směle konkurují "rivalům" z ropného průmyslu.

Nevěnují se totiž jen duchovním záležitostem, ale také mnohamilionovému byznysu. Od řetězců s rychlým občerstvením až po vlastnictví velkých honosných hotelů, řekl stanici BBC nigerijský blogger Mfonobong Nsehe, který spolupracuje s časopisem Forbes.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zisky nigérijských pastorů se blíží těm, které mají ropní magnáti. Jmění pětice nejbohatších duchovních dohromady dosahuje 200 milionů dolarů. Majetek nejbohatšího z nich, vlastníka soukromé školy, univerzity a nakladatelství, přitom dosahuje 150 milionů dolarů.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.