Mezinárodní trestní soud (ICC) v Haagu vydal zatykač na libyjského vůdce Muammara Kaddáfího. Kromě něj od této chvíle stíhá také jeho druhorozeného syna, jednu z nejvýraznějších postav násilného potlačování demonstrací, Sajfa Isláma, a šéfa rozvědky Abdalláha Sanúsího.

Podnět k trestnímu stíhání dal Luis Moreno-Ocampo, žalobce Mezinárodního trestního soudu (ICC) v polovině května kvůli obvinění ze zločinů proti lidskosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Vraždy, zatýkání a věznění stovek civilistů. Tak zní obvinění vznesená proti libyjskému vůdci. Mezinárodní trestní soud (ICC) vydal zatykač na Muammara Kaddáfího, jeho syna Sajfa Isláma i jejich "pravou ruku" - šéfa libyjské rozvědky Abdalláha Sanúsího.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.