Francouzské letectvo pomáhá maliské vládě v bojích proti islámským radikálům ovládajícím sever země. V neděli letouny bombardovaly město Gao na východě země, a rozšířily tak intervenci hluboko na území ovládané radikály.

Mali požádalo Francii o naléhavou vojenskou pomoc minulý týden poté, co islamisté zabrali město Konna v centrální části země. Paříž neotálela a do západní Afriky vyslala na pomoc maliské armádě své letectvo, údajně také obrněné transportéry ze sousedních zemí. Mali totiž hraje v západním boji proti terorismu důležitou roli.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Francie v pátek zahájila vojenskou intervenci v Mali - státě, jehož podstatnou část zabírá poušť. Zajímá se o dění v západní Africe z pozice bývalé koloniální velmoci kvůli bujícímu terorismu, nebo má v regionu vlastní ekonomické zájmy?

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.