Zkratka HAARP znamená High Frequency Active Auroral Research Program (Program pro výzkum polární záře prostřednictvím vysokých frekvencí). Tím je také o poslání komplexu oficiálně řečeno vše: slouží k výzkumu ionosféry, což je vrstva atmosféry mimořádně důležitá pro šíření elektromagnetických vln, a tedy pro telekomunikaci.

Web výzkumného oddělení US Air Force poněkud mlhavě konstatuje, že klíčovým cílem programu je nalezení a výzkum těch ionosférických procesů, které by byly užitečné pro obranu země.

Nejvýznamnějším prvkem projektu je systém nazývaný IRI. Jeho podstatu objasňuje oficiální web projektu takto: "IRI (Ionospheric Research Instrument) je výkonné zařízení pracující v oblasti vysokých frekvencí, které umožňuje vybudit určité malé oblasti ionosféry. Pomocí souboru vědeckých přístrojů se pak chování takto ovlivněné oblasti detailně zkoumá."

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Zastánci konspiračních teorií budou mít brzy opět o čem přemýšlet. Představitelé US Air Force poslali americkému kongresu dopis, v němž oznamují, že uzavřou stanici HAARP na Aljašce. Obrovský systém antén nejasného poslání má zmlknout už v polovině června.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.