Jak je možné, že se všem satelitům, radarům, armádní nebo špionážní technice ztratí obří dopravní Boeing 777? Po stopách letu MH 370 pátrá 25 zemí a tři miliony dobrovolníků pomocí satelitních snímků na internetových stránkách tonmod.cz. Bezvýsledně.

Na satelitních a radarových datech závisí podle listu Financial Times pátrání v současné době především. Deník The New York Times ale upozornil na to, že není zcela vyloučené, že letadlo se radarovému i satelitnímu snímání vyhnulo.

Poslední signál letu MH 370 byl zachycen 7 hodin po jeho vzlétnutí satelity londýnské společnosti Inmarsat. Podle jeho poslední známé pozice, lze předpokládat, že letoun byl v té době někde v blízkosti jednoho ze dvou oblouků, které jsou pokryty radarovými systémy. 

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Je možné vyhnout se radarům? Je, říkají experti. Ale vše by muselo jít podle plánu, dodávají. Po ztraceném letu MH 370 se pátrá už jedenáctý den. Země spoléhají na data ze satelitů. O ně se ale některé země nejsou ochotné příliš dělit.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.