Od naší zpravodajky z Izraele

Pár kilometrů za městem, které Izraelci označili za svou věčnou metropoli - Jeruzalémem, má brzy vést hranice nového státu.

"Imaginární" Palestina - bez vytyčených hranic, armády, měny či vlastního letiště - je ale pro obyvatele židovské části Jeruzaléma čímsi cizím. Její obyvatelé jí neznají a představa, co se tam může odehrávat, je zaměstnává jen při sledování televizních zpráv.

"Nevím vlastně, co Palestinci chystají a co si o tom myslet. Hlavní pocit, který z konfliktu s Araby máme, je únava ze vzájemného neporozumění a z toho, že se vůbec neznáme," říká jednatřicetiletý Janaj, jehož rodina má původ u polských židů a která žije v Izraeli už několik generací.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.