Jemenské síly zabily Anwara al-Awlakiho, pravděpodobného šéfa místní odnože Al-Káidy. Radikální muslimský kazatel, který se narodil ve Spojených státech, byl zabit společně se svými spolupracovníky, informovalo tamní ministerstvo obrany.

"Terorista Anwar al-Awlaki byl zabit s několika svými společníky," píše se bez dalších podrobností v oficiálním prohlášení. Úřad stanovisko odeslal novinářům přes textovou zprávu, píše agentura Reuters. Později jej vyvěsil na svých internetových stránkách.

K usmrcení radikálního vůdce došlo podle informací v provincii Džauf vzdálené od hlavního města Saná asi 140 kilometrů na východ.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • V Jemenu zabili Anwara al-Awlakiho, který je považován za šéfa místní odnože Al-Káidy. Útok prý provedl americký letoun. Awlaki se v té chvíli nacházel spolu se svou ochrankou v automobilovém konvoji na východě země. USA Awlakiho uváděly na seznam teroristů, které je možno zabít.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.