Uprostřed Číny už více než dva tisíce let leží město Lan-čou, důležitá křižovatka obchodníků putujících po starověké Hedvábné stezce. Vláda se ale rozhodla, že vytvoří nové moderní město Lan-čou. A to jen několik kilometrů od toho původního. Na místě, kde jsou pouze opuštěné hory.

Nový městský obvod na státní úrovni se bude rozkládat na rozloze 800 kilometrů čtverečních, příští rok postaví řadu až 44patrových obytných a administrativních domů a firmy sem investují více než 70 miliard jüanů (22,6 miliardy korun).

Úřady potvrdily, že počítají s tím, že se z nového Lan-čou stane místo, které svou polohou podpoří obchod se zeměmi v centrální a západní části Asie, píše list China Daily. A do roku 2020 by tu prý mohlo žít až půl milionu lidí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.