Čína představila plán, jak začlenit zemědělce do měst. Je to vůbec poprvé, kdy bude země koordinovat jednu z největších migrací v historii. Do čínských měst by se mělo do roku 2020 přestěhovat až 100 milionů lidí. Pro dalších 100 milionů zemědělců, kteří už ve městech bydlí, chce pak zajistit lepší přístup do škol a nemocnic.

Čína plánuje začleňování zemědělců do měst už řadu let, oficiálně ho chtěla představit už loni, ale nakonec ustoupila od radikálnější myšlenky, která počítala s mnohem větším počtem zemědělců ve městech. Plán, který byl nakonec představen v neděli, je podle deníku The New York Times ale i tak velice ambiciózní. Skládá se ze 30 kapitol, které zahrnují připojení k internetu, stavební normy, ochranu životního prostředí nebo bezpečnost.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.