Unabomber, který si nyní odpykává doživotní trest, byl podobně jako Breivik v civilu nenápadný muž. Byl profesorem matematiky. Obětem posílal v dopisech bomby téměř 20 let, než byl v 90. letech dopaden. Kaczynski zabil tři lidi a 23 zranil.

V roce 1995 sepsal manifest, ve kterém vysvětloval svoje pohnutky. Teď vyšlo najevo, že od něho Breivik opisoval. Porovnejte myšlenky Unambombera a Breivika.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Norský vrah Anders Behring Breivik se myšlenkově inspiroval dalším šílencem, kterým je Američan John "Ted" Kaczynski. Breivik dokonce opsal některé myšlenky z manifestu muže, který zabil tři lidi.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.