Sám prý organizaci, ke které se ve svém manifestu hrdě hlásí norský útočník Anders Behring Breivik, spoluzakládal. Nikdy se s ním ale nesetkal a sám se diví, jak může někdo jeho krvavou akci oslavovat.

Britský extremista Paul Ray, který si vede protiislámský blog pod přezdívkou "Lionheart" (Podle krále Richarda I. přezdívaného Lví srdce - pozn. red.), ovšem existenci templářských rytířů potvrdil. Do této chvíle přitom o ní britští strážci zákona neměli ani ponětí.

Speciál k útokům v Norsku sledujte ZDE

Cílem templářských rytířů je očistit Evropu od muslimů a právě s tím na ně odkazoval ve svém 1500 stránkovém díle Breivik. Jeho "přiděleným mentorem" na Londýnském setkání v roce 2002 měl být jistý Richard Lví srdce, jeho skutečné jméno ale nikdy neuvedl. Jakékoli spojení ale Ray odmítá.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Jejich úkolem je vést křižáckou výpravu proti islámu a muslimům v Evropě. Řadil se k nim i Breivik, vrah nejméně 76 lidí, který v roce 2002 navštívil sjezd extremistické pravice v Londýně. Spoluzakladatel templářských rytířů to ale popírá a odmítá i jeho páteční útoky.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.