Tři stovky rakouských kněží se otevřeně domáhají zrušení celibátu, chtějí, aby ženy mohly být vysvěceny na kněze a aby církev akceptovala rozvod. Církev odpovídá po svém: hrozí jim exkomunikací, píše dnešní vydání polského listu Gazeta Wyborcza.

Autor článku označuje vzpouru kněží za největší krizi rakouské církve od druhé světové války. Kněží, kteří se k iniciativě přihlásili, jsou v zásadě vedeni jednou hlavní myšlenkou: chtějí tímto dost nekonvenčním způsobem zabránit odlivu věřících z kostelů.

Církev potřebuje více demokracie a představení si musejí uvědomit, že církev nejsou jen její hodnostáři, ale i obyčejní věřící lidé. Protest podpořil každý patnáctý rakouský klerik.

Celý článek si můžete přečíst ZDE

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.