Tolik svědků předvolal italský soud v případu potopené lodi Costa Concordia, že si musel na sobotní líčení v městečku Grosseto pronajmout budovu divadla Moderno.

Rozsáhlé líčení se koná s vyloučením veřejnosti a potrvá celý den. Účastní se ho stovky svědků z řad pasažérů i odborníků. Mezi důkazy se objeví i data z černé skříňky. Analýza některých hlasových záznamů má údajně trvat až tři měsíce.

Obžaloba označila za hlavního viníka kapitána lodi Francesca Schettina. Ten je obviněn z několika trestných činů včetně zabití a nedovoleného opuštění plavidla. K soudu ale nepřijel, bojí se o svou bezpečnost. V současnosti je v domácím vězení.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Začalo soudní líčení týkající se případu lednového ztroskotání lodi Costa Concordia. Za hlavního viníka obžaloba označuje kapitána lodi Francesca Schettina. Soudu se v italském městečku Grosseto účastní stovky svědků, Schettino ze strachu o život nedorazil.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.