Od 1. července bude každý řidič ve Francii povinnen mít ve voze soupravu, kterou si bude moci sám zjistit, zda nepil přes míru. V březnu vyhlášený zákon se vztahuje na všechny řidiče bez rozdílu, tedy i na statisíce těch, kteří každoročně přijíždějí do Francie na dovolenou.

Prezident Nicolas Sarkozy novým opatřením plní slib, který dal před pěti lety voličům, snížit počet úmrtí na francouzských silnicích. Loni se sice počet obětí lehce snížil, přesto však dosáhl takřka čtyř tisíc. Z toho 30 procent bylo spojeno s alkoholem, tedy mnohem více než v Británii (17 procent) nebo v Německu (12 procent).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Země, kde k národní tradici patří konzumace jídla spolu s vínem, se rozhodla k radikálnímu kroku. Od léta musejí mít řidiči ve Francii jednorázové testovací soupravy. Prezident Sarkozy plní slib, že omezí v zemi alkohol za volantem.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.