Populární encyklopedie Britannica již nově nebude dostupná v knižní podobě. Poté, co se prodá poslední edice vydaná v roce 2010, čtenáři budou moci zabrousit na stránky jen v její digitální verzi. Konec tištěného vydání Britanniky tak představuje konec jedné éry, protože první vydání vstoupilo na světlo světa ve skotském Edinburghu v roce 1768.

„Prodej tištěné encyklopedie byl již několik let zanedbatelný,“ řekl šéf společnosti Encyclopaedia Britannica Jorge Cauz. „Věděli jsme, že to přijde,“ citovala jeho slova agentura AP.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.