Podle Anny Visvizi, profesorky ekonomie na American College of Greece v Aténách, by pro Řecko nebylo dobré, kdyby vláda přestala snižovat schodky rozpočtu a později zadlužení. Jen je třeba změnit cestu, jak toho dosáhnout.

Ekonomka soudí, že je třeba snížit daně místo jejich zvyšování, jak žádá eurozóna, a je třeba privatizovat, stejně jako to dělali Češi po pádu komunismu. Nová řecká vláda sice slibuje masivní privatizaci, ale zatím se Řecku podařilo prodat jen čtyři dopravní letadla, která kdysi využívaly státní aerolinie.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.